Vinteria

Wyspa Lodu – tak inaczej nazywa się Vinterię. W przeciwieństwie do ognistego Igneus Cataracta, tutaj królują wieczne mrozy. Podobna atmosfera panuje w umysłach ludności wyspy – chłód i zdystansowanie, lecz również opanowanie i bezwzględny spokój.

OPOWIADANIE AUTOR OPIS
Lament feniksa November Młody chemik Eryk Loevenstein zostaje zaproszony przez swojego kolegę do tajemnego bractwa alchemików. Otwiera się przed nim świat, w którym najważniejszą rolę odgrywa pytanie – jak stworzyć kamień filozoficzny, a nikt nie zawaha się posunąć do najgorszych zagrań, by odkryć tajemnicę artefaktu.
Obca Loretta Lisabeth Moore ma wszystko o czym tylko można marzyć. Zwraca swoim wyglądem uwagę mężczyzn. Mimo młodego wieku posiada ogromny majątek. Skończyła trzy kierunki studiów zanim większość jej rówieśników rozpoczęła drugą klasę szkoły średniej. Obraca się wśród sław. Ludzie zabiegają o jej względy. Pozory. Wszędzie tylko pozory. Mimo że może mieszkać na każdej z wysp archipelagu wszędzie czuje się obca. Nawet w jej rodzinnych progach nie zaznaje odpoczynku, wśród matki okazującej jej tylko powierzchowne zainteresowanie i ojca pracoholika, gotowego poświęcić wszystko dla kariery i pieniędzy. Postanawia wybrać ciągłą wędrówkę. Podróż nie tylko między wyspami, ale również między różnymi życiami prowadzonymi równolegle, błagając z dnia na dzień, by nic nie zburzyło jej idealnie zaplanowanego porządku rzeczy.
Wędrówka Loli Lavender LVR  (W przygotowaniu)
Wyspa lodu Lavender LVR Sambarake wraz synem Rishim przybywa do miasteczka Arraya, gdzie ma badać okoliczną florę i fungę, które mają wpływ na zjawisko przegrzewania lodowca. Nawet nie zauważa, jak mieszkańcy odmieniają życie ich obojga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archipelag Escursione składa się z siedmiu wysp – elitarnego Mortlune, gorącego Igneus Cataracta, ubogiej Naraka, dziewiczego Arknass, lodowatej Vinteria, nowoczesnego Los Candrahas oraz mrocznego Pandemonium. Którą z wysp wybierzesz dla siebie? Każda wyspa ma swoją historię, każda jest równie intrygująca! Projekt Escursione nie zajmuje się jedynie pisaniem opowiadań – tworzymy grono osób, które sprzeciwia się nietolerancji oraz przyjmuje w swoje szeregi nawet tych, którzy są nieakceptowani. Każdy z nas jest równy, każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma prawo do szacunku i życia. Każdy może należeć do ekipy Escursione – nie liczy się to, jaki masz kolor skóry, oczu, włosów, co wyznajesz, jaką masz orientację, lub jak wyglądasz, kim jesteś, czy jesteś lubiany oraz ile masz lajków na Facebooku, czy obserwatorów na Instagramie. Zostań jednym z nas!


  • Facebook