Regulamin

REGULAMIN PROJEKTU ESCURSIONE

Poniższy regulamin został stworzony po to, aby w przyszłości uniknąć nieporozumień:

 1. Escursione.blog.pl to SPOŁECZNOŚĆ, a nie jedynie kolejne miejsce do wstawiania swoich własnych historii, by się promować.

 2. Opowieści tworzymy wokół archipelagu Escursione – składa się on z siedmiu wysp, które przemieszczają się w nieznanym kierunku. Gatunek i tematyka są dowolne, istotne jedynie, by zawierały motywy wysp – dozwolone są nawet alternatywne światy (więcej w dziale „Idea Escursione”).

 3. Tworzący są indywidualnymi jednostkami w społeczności; masz wyłączne prawo do wszystkich swoich tekstów, które publikujesz – z uwzględnieniem jednak miejsc i bohaterów stworzonych przez innych autorów (w przypadku łączenia).

 4. Łączenie historii między opowiadaniami dwóch twórców, wymagają zgody obydwu zainteresowanych (z wyjątkiem sytuacji, kiedy sprawa jest oczywista publicznie w wykreowanym świecie, wtedy można bez problemu umieścić to).

 5. Archipelag Escursione ma tylko siedem wysp, ale to najbardziej elastyczna kraina, w jakiej tworzyliście – wystarczy tylko kreatywnie pomyśleć i znaleźć na coś wytłumaczenie, a wszystkie bramy stoją przed wami otworem.

 6. Możesz opuścić Escursione, kiedy tylko zechcesz – jesteśmy tu razem dla przyjemności, nie z przymusu.

 7. Odchodząc z Escursione (społeczności), możesz zatrzymać nazwę wyspy i jej własności (łącznie z tymi najbardziej charakterystycznymi), pod warunkiem, że nie będziesz wypierać się powiązań – to, że nasze drogi się rozejdą, nie znaczy, że mamy być wrogami  :-)

 8. Jesteśmy społecznością pomagającą sobie wzajemnie w znajdowaniu odbiorców, więc promowanie swoich tekstów z Escursione.blog.pl „zapominając” o reszcie wysp, jest działaniem na niekorzyść społeczności.

 9. Każdy jest równy, nie tolerujemy wywyższania się.

 10.  Każdy wyraża swoje obiekcje szczerze, ma przecież do tego pełne prawo – to nie totalitaryzm.

 11.  Każdy ma obowiązek pomagać sobie nawzajem w ocenie tekstów tak, aby były jak najlepsze – negatywna opinia jest zawsze lepsza, niż żadna (tyczy się to również regulaminu;)).

 12.  Masz prawo do dowolnej edycji tekstu, kiedy tylko zechcesz. Raz opublikowane dzieło z błędami, może przerodzić się po miesiącu w poprawne – wystarczy tylko mieć ochotę (i czas) na poprawę  :-)

 13.  Każdy powinien sobie zrobić kopie zapasowe swoich prac, aby w razie awarii strony nie utracić ich.

 14.  Escursione nie przywłaszczy sobie Twoich dzieł. Nie zrobi tego, bo od teraz Escursione to także TY!  :-)

 15.  Zabrania się niepotrzebnej wulgarności, obrażania w komentarzach – dyskusje prowadzimy z zachowaniem podstawowych zasad kultury osobistej.

 16.  Działanie na niekorzyść społeczności równa się z wykluczeniem.

 17.   Zabrania się przywłaszczania, kopiowania itp. cudzych prac, ale to chyba oczywiste  ;-)

 18.   Niedozwolone jest szkodzenie stronie – tj. usuwanie wszelakich treści (oprócz oczywiście swoich – ponieważ do nich masz całkowite prawo).
 19.  Jeżeli nie podoba Ci się cel Escursione… Czego tu jeszcze szukasz? Wszystkim innymi dziękujemy za uwagę i zapraszamy do wspólnej pracy. Oby była owocna  :-)

Pozdrawiamy – ekipa escursione.blog.pl

Jedna myśl nt. „Regulamin”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archipelag Escursione składa się z siedmiu wysp – elitarnego Mortlune, gorącego Igneus Cataracta, ubogiej Naraka, dziewiczego Arknass, lodowatej Vinteria, nowoczesnego Los Candrahas oraz mrocznego Pandemonium. Którą z wysp wybierzesz dla siebie? Każda wyspa ma swoją historię, każda jest równie intrygująca! Projekt Escursione nie zajmuje się jedynie pisaniem opowiadań – tworzymy grono osób, które sprzeciwia się nietolerancji oraz przyjmuje w swoje szeregi nawet tych, którzy są nieakceptowani. Każdy z nas jest równy, każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma prawo do szacunku i życia. Każdy może należeć do ekipy Escursione – nie liczy się to, jaki masz kolor skóry, oczu, włosów, co wyznajesz, jaką masz orientację, lub jak wyglądasz, kim jesteś, czy jesteś lubiany oraz ile masz lajków na Facebooku, czy obserwatorów na Instagramie. Zostań jednym z nas!


 • Facebook