Mortlune

Ktokolwiek słyszał o Escursione, nawet jeśli nie był na Mortlune, kojarzy je z Mortlune-Prim oraz Mortlune-Farve – najbardziej prestiżowego uniwersytetu oraz najbardziej elitarnej szkoły średniej. Mieszkańcy tej wyspy wysoce cenią sobie dyscyplinę i zasady, nie obcy im jest uporządkowany system wartości i moralności.

OPOWIADANIE AUTOR OPIS
Björk Atladóttir Quatalyia Björk jest inteligentną i zdolną dziewczyną, jednakże nie potrafi się odnaleźć w społeczeństwie, ze względu na problemy interpersonalne. Czy będzie potrafiła się odnaleźć w świecie bezwzględnych, fałszywych i rozpieszczonych dzieciaków, kiedy potrafi przejrzeć duszę każdego człowieka?
Constantine November Do Mortlune powraca Constantine Eillyns – największa zmora Jonna Fenrleya i jego rodziny. Nikomu nie zdradza powodu swego przyjazdu – jednak, przy okazji, ponownie zamienia życie Fenrley’ów w piekło.
Dwie przyjaciołki Vicky Juliet próbuje dostać się do szkoły Mortlune-Prime, udało jej się. W szkole obowiązują zasady, które wkurzają chłopaka jej najlepszej przyjaciółki – Johna. Pewnego dnia John trafia do aresztu, ponieważ złamał trzy szkolne zasady. Czy Juliet i Jessice uda się uratować Johna?
Elisse Elsterre November Elisse, jak reszta jej licznego rodzeństwa, od dziecka jest zmuszana przez matkę do chodzenia na castingi – co sprawiło, że nie miała dzieciństwa. Uważa, że cały świat się na nią uwziął, więc nawet nie zauważa, jak przyjście do Mortlune-Farve zmieniło jej życie…
Ellen Devoux Dissentire Po niezaliczeniu pierwszej klasy liceum, rodzice Ellen wysyłają ją do ciotki, która mieszka w Mortlune. Jednak ich relacje nie układają się najlepiej i dziewczyna trafia do internatu.
Istota Bohemy Rebel Queen, Keegenab (1-y odcinek) Emil wraz z bratem – Nikodemem, wyrwali się z zacofanej Naraki, trafiając do elitarnej szkoły średniej Mortlune-Farve. Niestety Nikodem – zaginął. Niedługo później do liceum przybywają nowe uczennice. Rozpoczyna się też okres pełen niebezpieczeństw…
Jonnie Doe Lavender LVR Pewien „ktoś”, rozpoczyna naukę w Mortlune-Farve wraz z innymi, lecz dokładnie nie wiadomo, po co tu jest, ani nawet kim jest. Wiadomo, że ma jakiś cel i zamierza go osiągnąć; prawdopodobnie kogoś lub czegoś szuka.
Nánésse Wákyn Lavender LVR Dziewczyna ze skrajną fobią społeczną rozpoczyna naukę w elitarnej szkole dla uzdolnionej młodzieży Mortlune-Farve. Czy poradzi sobie, pomimo różnych dziwnych zjawisk pojawiających się wokół niej?
Obca Loretta Lisabeth Moore ma wszystko o czym tylko można marzyć. Zwraca swoim wyglądem uwagę mężczyzn. Mimo młodego wieku posiada ogromny majątek. Skończyła trzy kierunki studiów zanim większość jej rówieśników rozpoczęła drugą klasę szkoły średniej. Obraca się wśród sław. Ludzie zabiegają o jej względy. Pozory. Wszędzie tylko pozory. Mimo że może mieszkać na każdej z wysp archipelagu wszędzie czuje się obca. Nawet w jej rodzinnych progach nie zaznaje odpoczynku, wśród matki okazującej jej tylko powierzchowne zainteresowanie i ojca pracoholika, gotowego poświęcić wszystko dla kariery i pieniędzy. Postanawia wybrać ciągłą wędrówkę. Podróż nie tylko między wyspami, ale również między różnymi życiami prowadzonymi równolegle, błagając z dnia na dzień, by nic nie zburzyło jej idealnie zaplanowanego porządku rzeczy.
Parsanarida Ome
Summer White Summer White Summer White nie miała łatwego życia, choć zawsze opływała w luksusach. Relacje rodzinne były sztuczne, nigdy nie zaznała prawdziwej przyjaźni. Jedyną osobą na którą zawsze mogłaby liczyć jest jej ukochany Ben…
Szczęściarz TreeOfDeath Tajemniczy Tymon Fugler jest prawdziwym „Panem Karota”. Czy los spłata mu w końcu figla?
Wędrówka Loli Lavender LVR
Xavier Walsh Zombie Ojciec Xaviera, kiedy dowiedział się, że jego syn jest gejem – odrzucił go. Chłopak ma jednak nadzieję, że w Mortlune-Farve pozna osoby, które go zaakceptują takim jakim jest.
DODATKOWE: MORTLUNE-FARVE
Kalendarium – Rok 1
Mortlune-Farve
Mortlune-Farve-Hogve
Rada pedagogiczna
Stowarzyszenia
Uczniowie
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia szkolne

Jedna myśl nt. „Mortlune”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archipelag Escursione składa się z siedmiu wysp – elitarnego Mortlune, gorącego Igneus Cataracta, ubogiej Naraka, dziewiczego Arknass, lodowatej Vinteria, nowoczesnego Los Candrahas oraz mrocznego Pandemonium. Którą z wysp wybierzesz dla siebie? Każda wyspa ma swoją historię, każda jest równie intrygująca! Projekt Escursione nie zajmuje się jedynie pisaniem opowiadań – tworzymy grono osób, które sprzeciwia się nietolerancji oraz przyjmuje w swoje szeregi nawet tych, którzy są nieakceptowani. Każdy z nas jest równy, każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma prawo do szacunku i życia. Każdy może należeć do ekipy Escursione – nie liczy się to, jaki masz kolor skóry, oczu, włosów, co wyznajesz, jaką masz orientację, lub jak wyglądasz, kim jesteś, czy jesteś lubiany oraz ile masz lajków na Facebooku, czy obserwatorów na Instagramie. Zostań jednym z nas!


  • Facebook