Igneus Cataracta

Jedyna wyspa w archipelagu Escursione, gdzie przez cały rok panuje upał i gorączka – ochłody nawet nie dodają wodospady, które dotrzymują kroku wysokiej temperaturze. Ludność tego lądu ceni sobie rozrywkę i relaks, znana jest powszechnie z optymizmu, jak i ognistego temperamentu.

OPOWIADANIE AUTOR OPIS
Jonnie Doe Lavender LVR Przybywa tu z Mortlune-Farve, lecz dokładnie nie wiadomo, po co tu jest, ani nawet kim jest. Wiadomo, że ma jakiś cel i zamierza go osiągnąć; prawdopodobnie, kogoś lub czegoś szuka.
(Wcześniejsze przygody Jonnie Doe na wyspie Mortlune)
Kult Lavender LVR Veronice Háctis przyjeżdża na wyspę Igneus Catarcta, by przygotować reportaż o tamtejszej roślinności. Będąc na miejscu, przypadkowo dowiaduje się od miejscowych o rzekomo panującym tu Kulcie Hazánge. Postanawia zbadać sprawę.
Lot orła November Viktor Quarzzen po tragicznej śmierci brata przechodzi głębokie załamanie nerwone, które doprowadza go do próby samobójczej. Rodzice oraz przyjaciele nie są dla niego oparciem – lecz zyskuje nadzieję na poprawę, kiedy poznaje Sinni.
Obca Loretta Lisabeth Moore ma wszystko o czym tylko można marzyć. Zwraca swoim wyglądem uwagę mężczyzn. Mimo młodego wieku posiada ogromny majątek. Skończyła trzy kierunki studiów zanim większość jej rówieśników rozpoczęła drugą klasę szkoły średniej. Obraca się wśród sław. Ludzie zabiegają o jej względy. Pozory. Wszędzie tylko pozory. Mimo że może mieszkać na każdej z wysp archipelagu wszędzie czuje się obca. Nawet w jej rodzinnych progach nie zaznaje odpoczynku, wśród matki okazującej jej tylko powierzchowne zainteresowanie i ojca pracoholika, gotowego poświęcić wszystko dla kariery i pieniędzy. Postanawia wybrać ciągłą wędrówkę. Podróż nie tylko między wyspami, ale również między różnymi życiami prowadzonymi równolegle, błagając z dnia na dzień, by nic nie zburzyło jej idealnie zaplanowanego porządku rzeczy.
Wędrówka Loli Lavender LVR  (W przygotowaniu)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archipelag Escursione składa się z siedmiu wysp – elitarnego Mortlune, gorącego Igneus Cataracta, ubogiej Naraka, dziewiczego Arknass, lodowatej Vinteria, nowoczesnego Los Candrahas oraz mrocznego Pandemonium. Którą z wysp wybierzesz dla siebie? Każda wyspa ma swoją historię, każda jest równie intrygująca! Projekt Escursione nie zajmuje się jedynie pisaniem opowiadań – tworzymy grono osób, które sprzeciwia się nietolerancji oraz przyjmuje w swoje szeregi nawet tych, którzy są nieakceptowani. Każdy z nas jest równy, każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma prawo do szacunku i życia. Każdy może należeć do ekipy Escursione – nie liczy się to, jaki masz kolor skóry, oczu, włosów, co wyznajesz, jaką masz orientację, lub jak wyglądasz, kim jesteś, czy jesteś lubiany oraz ile masz lajków na Facebooku, czy obserwatorów na Instagramie. Zostań jednym z nas!


  • Facebook